הכל לטובה

עורך: הרב אבי קוליץ
0 תגובה

כשאתה מבקש בקשה, עליך לדעת שהבקשה עוברת דרכך אל בורא עולם שמנהל את כל היקום, עליך להבין שהדרכים תמיד טובות, תמיד לטובתך אך הן אף פעם אינן צפויות.
אם אתה מדמיין קידום מסוים בחייך שיצריך לגרום לך לקפיצה גבוהה מהמצב שבו אתה נמצא כעת…זה יכול להיות לא נעים, זה יכול אפילו לכאוב, אך מי שיתמיד באמונה, מי שיתמיד בהכרת תודה יגלה בוקר בהיר אחד שכל הקשיים שהוא עבר היו הכרחיים ביותר.
לולא הקשיים שנערמו בדרכו, לולא התהפוכות והמהמורות שהוא ספג, לולא הקירות שהוא היה צריך לשבור בדרך והרוחות שכמעט והעיפו אותו מהמסלול, הוא לא היה מגיע לאן שהוא הגיע.
ככל שנקודת החיבור שלך אל מול המטרה שלך יותר פשוטה, בורא עולם יעביר אותך על זרי דפנה ולעיתים אפילו לא תצטרך לזוז ממקומך בכדי לקבל את ההגשמה.(הבוטח ב ה' חסד יסובבנו)
אך לעיתים אתה מבקש משהו שמצריך להעביר אותך מסע קטן, שמצריך להעביר אותך דרך מסלול  רכבת ההרים בלונה פארק הפרטי שלך עד שתגיע ותזכה לנוח לצד אגם הברבורים וליהנות מהמוסיקה שמתנגנת ברקע .
גם אני עברתי בחיי לא פעם אחת דרך רכבות ההרים והילכתי על חבל דק מעל למה שנראה כתהום ללא תחתית…וזה קרה בדרך להגשמה, ורק בסיום הדרך הבנתי מדוע הייתי צריך לעבור את המסלול שעברתי ושזה היה בעצם המסלול הקצר ביותר והטוב ביותר כדי להביא אותי לאן שרציתי.
כשאתה מבקש משהו גדול, עליך להיות מוכן להתמודד עם "אתגרים" פנימיים וחיצוניים. הם באים מכל עבר ומנסים לקבע אותך ולהשאיר אותך במקומך.
אם ניקח דוגמאות מהעולם הרוחני של מורים גדולים שביקשו לזכות בהארה רוחנית, כולם מספרים על הימים, השעות והרגעים האחרונים של לפני ההארה כקשים ביותר, מצבים שבהם זה נראה בלתי אפשרי להמשיך הלאה, כאילו הכל נגמר…ופתאום הגיע האור הגדול, החופש הגדול והמוחלט.
בכל פעם שנקלעתי למצב שנראה מאוד שלילי, האמונה שלי רק התחזקה, גיליתי כוחות פנימיים שלא ידעתי על קיומם, גיליתי לב רחב שמלא בהכרת תודה חסרת תנאים.
דווקא במצבים ההפוכים גיליתי איך בורא עולם רוצה שאני אתחזק באמונה וביטחון .
בורא עולם מתנהג כמו הורה אשר אוהב את ילדו ומבקש להגן עליו מפני מגע באש או בתנור חם, ולוקח את אצבעו לתת לו בעדינות להרגיש שלגעת במשהו חם יכול להיות מסוכן עבורו.
אין דרך אחרת ללמד מלבד להעביר את הילד חוויה שתגרום לו להבין בעצמו ולזכור את השיעור לטובתו.
כך גם כשאנחנו מבקשים דברים שנמצאים באזור שכרגע "גדול עלינו" לעיתים עלינו לעבור מסלול הכשרה מסוים מצד בורא עולם שלא תמיד נוח ונעים, אבל בסופו של דבר הוא לטובתנו.
יש לנו יכולת בחירה לגבי מה היעד שאנו רוצים להשיג, אך הדרך לשם איננה בשליטתנו.
בס"ד
צריך לשמור על אמונה, על אומץ לב, על הכרת תודה.
אני יודע שחלק מכם נמצאים עכשיו במצבים לא פשוטים, אך עליכם לזכור שזה רק זמני.
לעתים בורא עולם יבחר להוריד אותך לתחתית,ללחוץ אותך עד שתצעק…"דיי!  נמאס לי, אני חייב לשנות, אני חייב להשתנות עכשיו ויהי מה!"
זאת תהיה ההתחלה, מנקודת השפל הזאת אתה תתמלא באנרגיה שתיקח אותך לאן שתרצה.
אילולא היית יורד לתחתית הזאת, לא היית מגלה את הכוחות העצומים שנמצאים בך, לא היית יודע עד כמה אתה חזק באמת, עד כמה בורא עולם אוהב אותך ורוצה שתצליח.
כשאתה מגלה את החוזק הפנימי שלך, העולם לא יכול עליך.משהו בך משתנה לנצח.
אתה אפילו לא מבין עד כמה אתה חזק, אם היית יודע מהו החוזק האמיתי שלך…
חוזק מחשבתי, רגשי ופיזי.
מספרים על אישה שהייתה חייבת לחלץ את בעלה מתחת לרכב, היא הפכה את הרכב בעצמה וחילצה אותו משם, לאחר שהגיעה העזרה, 2 גברים לא הצליחו להפוך את הרכב חזרה, הם נזקקו לעזרה מעוד כמה גברים.
היכן הכח הזה מסתתר ביום יום? ולא מדובר רק על כח פיזי, אלא על כח כללי, על כח להיות מנצח בחיים הללו. על הזכות לכבד את מה שאנחנו ולהציג גרסה משופרת שלנו, דגם טוב יותר ממה שאנחנו מדגימים כעת.
במהלך החיים, החוויות שאנחנו עוברים והאתגרים הרבים חושפים את הכח הזה שנמצא בתוכנו.הן מגלות לנו מה אנחנו באמת שווים, הן מגלות לנו את העוצמה הפנימית שמחכה שנתחבר אליה .
אחד הציטוטים האהובים עלי אומר:
"האמן, יגיע זמן שבו תחשוב שהכל כבר אבוד, זאת תהיה ההתחלה". זאת באמת ההתחלה עבור כל אחד מאיתנו…התחלה חדשה.הכח האמיתי שלך יתגלה בפניך ככל שתתמיד ותמשיך במסע …
לסיכום :
להתחזק תמיד באמונה וביטחון ה'
להתחזק בהוקרת תודה

כתוב תגובה

אולי גם זה יעניין אותך