כל אחד והשקר שלו

עורך: שמעון צוויגנבאום
2 תגובות

האנשים שלא נותנים לעובדות לבלבל אותם

בזמנו אמר ארתור שופנהאואר כי "עיתונים הם היד השנייה בהיסטוריה. אולם יד זו בדרך כלל לא רק ממתכת נחותה יותר לעומת הידיים האחרות, אך לעיתים נדירות היא עובדת כמו שצריך".
כידוע, ע"פ סקרים ומחקרים שנערכו, העם היהודי במדינת ישראל, הגם כי רובו עדיין אינו שומר תורה מצוות כמצופה מיהודי, עדיין רובו הגדול אוהד מסורת ומכבד את הדת. מה שגורם שבסופו של דבר יהודים רבים יחזרו לכור מחצבתם. עובדת זכות זו, לצנינים היא בעיני שונאי הדת, המבכים את חזרתו של כל ישראלי שהחליט ל'אבד' את חייו ביום בהיר ולהפוך ל'דוס' ו'שחור'. לשם כך הם מנסים ליצר דמוניזציה בעם כלפי המגזר שומרי התורה והמצוות, כדי ליצור ניכור ואפליה, שיגרמו לרתיעה ומרחק מהציבור הדתי, וזאת ע"י הצגת הציבור הדתי והחרדי כמפלצת המנסה להשתלט על המדינה, להקים כאן משפט עברי בסגנון 'דאעש', לכפות את הדת על תושבי המדינה החפצים בחופש, ולשדוד את אוצר המדינה. נביא 2 דוגמאות מהעת האחרונה:
בליל שבת, בשעה שהציבור הדתי ישב ליד שלחן שבת ללא פלאפונים ומסכים, ניצלו אויביו מהתקשורת, ב'חדשות 12' את השעה, כדי לפרסם תחקיר שקרי ומסית המוציא את הציבור החרדי כמי ששולט במדינה על חשבון הציבור החילוני התמים. התחקיר פורסם ב'אולפן שישי' ע"י דני קושמרו. כותרתו בישרה: "מאכערים, קומבינות ופרוטקציות כדי להיכנס לישראל"
"מצד אחד – ישראלים שמתחננים להיכנס כדי להיות ליד המיטה של קרוב משפחה שעומד למות, ומקבלים סירוב: "לי אין סיבה מספיק אישית?" מצד שני – מטוסים מלאים בכאלו שמכירים את מי שצריך להכיר, רובם חרדים: "15 דולר וקיבלתי תעודת מחלים" איך זה קורה? אילן לוקאץ' ואלי הירשמן בתחקיר מיוחד על המחדל הגדול של נתב"ג".
"כך סגרו לכם את השמיים – ופתחו לאחרים: הטיפול בסגירת השמיים הוא אולי התמצית של כל מה שרע בניהול משבר הקורונה. זה החל בסגירה המאוחרת, בלי בדיקות מתאימות – ורכבת אווירית של מוטציות כבר נכנסה לארץ. ואחרי שסגרו – התחילה השערורייה האמיתית: ועדת החריגים שצריכה לקבל את ההחלטות עברה ממשרד למשרד, והחלה חגיגה של מאכערים, קומבינות ופרוטקציות. מצד אחד, ישראלים שמתחננים להיכנס כדי להיות ליד המיטה של קרוב משפחה שעומד למות, ומקבלים סירוב – ומצד שני – מטוסים מלאים בכאלו שמכירים את מי שצריך להכיר".
הכתבה טענה כי "רק טיסות חילוץ של ישראלים שנתקעו בחו"ל אמורות לנחות בנתב"ג, באישור ועדת חריגים עם מכסה של עד 2,000 נוסעים ביום. ואיכשהו, מטוס אחרי מטוס, הרוב המוחלט שמגיעים לארץ הם חרדים. אלפי ישראלים תקועים בחו"ל בלי יכולת לחזור הביתה, מסורבים שוב ושוב על ידי הוועדה, ורק בשביל מגזר אחד, שערי שמיים תמיד פתוחים. ומשהו פה לא נשמע הגיוני".
בכתבה צוטט עובד חברת התעופה: "זה טרפת מה שרואים שם. הייתי בפארסה של הטיסה בשדה. אין מי שיבדוק טפסי ועדת חריגים אז בקשו מחברת התעופה, הצוות הפך לפקידים בודקי ניירות, 99% מהנוסעים שעולים על הטיסה – חרדים.
"יודעים פה בשדה על כל מיני רופאים שנותנים מסמכים מזויפים. חילונים שחיים בחו"ל אבל יש להם הורים בארץ, מה לעשות, מבוגרים, לא קבלו אישור, ומצד שני יוצא מטוס חכור שלם לבר מצוה. זה שובר שיאים ברמות שאי אפשר להסביר".
העיתונאי אורי משגב מהארץ היה הראשון שהציף את הסיפור בעיתון, באתר ובטוויטר. כל יום הוא בנתב"ג, מחכה לטיסות הנכנסות, סופר ומדווח. "קיבלתי מידע מי עולה על הטיסות, מי לא, עם תמונות וסרטונים", הוא סיפר השבוע. "אמרתי שאני אבוא לראות בעיניים. עמדתי בחוץ, ספרתי מי נכנס, מי יוצא: דומיננטיות חרדית אדירה".
אלא שלחרפתם הרבה של לוקאץ' ומשגב, למחרת היום פרסם כתב התעופה של תאגיד השידור, שרון עידן את המציאות האמיתית, זו שאינה מבוססת על שקרים ועלילות. זה החל במוצ"ש כאשר צייץ כי "זכותכם לרגום אותי באבנים ולקרוא לי בשמות. אבל אני חי בנתב"ג. קיבלתי מיליון פניות מאנשים. משתדל לבדוק את כולן. פרוטקציות היו ויהיו. להמון סקטורים. יש חרדים רבים בטיסות החילוץ. ויש רבים שלא. רבים מאוד. הניסיון לייצר כאן תמונה כאילו חרדים מתועדפים – בעיניי, במחילה, עוול גדול".
זה החל במוצ"ש עם הציוץ הבא: "זכותכם לרגום אותי באבנים ולקרוא לי בשמות. אבל אני חי בנתב״ג. קיבלתי מיליון פניות מאנשים. משתדל לבדוק את כולן. פרוטקציות היו ויהיו. להמון סקטורים. יש חרדים רבים בטיסות החילוץ. ויש רבים שלא. רבים מאד. הניסיון לייצר כאן תמונה כאילו חרדים מתועדפים – בעיניי, במחילה, עוול גדול. זהו".
שרון המשיך לצייץ משדה התעופה: למחרת בערב "ערב טוב, להלן טיסת חילוץ של לופטהנזה הערב לתל אביב. במטוס 151 נוסעים. בהם שלושה חרדים", לצד הציוץ הוא צירף תיעוד שמוכיח את דבריו.
בהמשך הביא עידן הוכחה נוספת לשקר הגדול של לוקאץ' ומשגב: "צהריים טובים", כתב, "אלה הנתונים של אל-על 014 שזכתה לכינוי "טיסת החרדים". נטען שהיא הייתה סודית. זה שקר מוחלט, כי אפילו הודעה לעיתונות יצאה עליה בשעתו. ב-787 היו 282 מושבים ו-260 נוסעים, מהם 68 חרדים. מהחרדים – 30 עם תעודת מחלים, שהורשו ובצדק לצאת החוצה בנתב"ג. עוד 18 היו אחרי חיסון שני".
ביום למחרת הביא עידן במסגרת מחויבותו לאמת הוכחה נוספת לכך שההשמצה נגד החרדית שקרית מיסודה: "הבנה בסיסית של עולם התעופה: בימי שגרה, הרבה לפני קורונה, טיסה 001 של אל-על לניו יורק היא עם ממוצע של 40% חרדים. בשגרה. תורידו מזה את העובדה שאין עכשיו טיולי בר מצוה, עסקיים, וטיולים מאורגנים או תיירות, וברור שתראו בקו חמישים אחוז חרדים. כל ניסיון להציג זאת כשרלטנות שלהם = חוסר הבנה".
ביום שלישי הביא שרון עידן הוכחה מצולמת נוספת לכך שרוב מכריע של נוסעי טיסות החילוץ אינם חרדים כלל: "ערב נעים, טיסת חילוץ מישראל לגרמניה. כך נראה האוטובוס המוביל לאירבאס. כולם בטיסה זו נדרשו לאישור ועדת החריגים כמובן. במטוס 138 נוסעים. שמונה חרדים. השאר חילוניים. לא בדקתי, כי אני לא גזען, כמה מהם ערבים, בעלי כיפות סרוגות, ״רוסים״ או אסקימוסים".
היום הוא כבר פגש בנתב"ג את שונא החרדים, כתב 'הארץ' אורי משגב, ותיעד אותו כשהוא מתעלם מנוסעים חילונים רבים ששבו לישראל: "בוקר טוב אורי, יצאו הרי כל כך הרבה חילונים בדקות האחרונות. הנה, חלקם אפילו בתמונה כשאתה בטלפון. למה לא תיעדת גם אותם?"
2. מקרה דומה קרה לפני כחודש, אז כולנו שמענו על "חרדים שהציתו אוטובוס בבני ברק". ומה התברר? קבוצת נערי שוליים שבינם לבין הציבור החרדי אין שמץ קשר, הם אלו שהציתו את האוטובוס. נערים עם שרשראות וקפוצ'ון עם איקס. כל ילד יודע כי בחור ישיבה חרדי לא הולך עם שרשראות וקפוצ'ון עם איקס. אולם בזמן הדיווח עין המצלמה התעכבה זמן רב על החרדים שהיו באיזור. כמובן שהעיתונות והתקשורת רעשה וגעשה, נוכח התנהגותם המופרעת של החרדים משחיתי האוטובוסים. לתקשורת לא אכפת מה המציאות. אכפת מה האג'נדה אותה היא מעוניינת לקדם.
אם בעבר, סיפורי הסתה היו מבוססים על שמץ אמת, ביום העצמאות היה מתחבא כתב של ערוץ 2 בשכונת מאה שערים כדי לצלם איך שהחרדים לא עומדים בצפירה. האמת היא שמדובר בקומץ חסידים קנאיים שודאי אינם קשורים למינסטרים של הציבור החרדי. אולם זו הייתה דרך התקשורת. לתפוס את הקיצון ולנפח אותו כדי ליצר כותרת. אולם היום, זו תופעה אחרת וחמורה בהרבה. התקשורת השתחררה מכל מחויבות למציאות או במילים יותר מדויקות – היא מייצרת בעצמה את המציאות ע"פ תחושות אישיות ואג'נדות.
ומה האינטרס שלהם? מדוע הם 'נופלים' באופן מגמתי פעם אחר פעם על הציבור החרדי?! פחד. הם מפחדים מעוד יהודים שיחזרו בתשובה ויהפכו ל'שחורים'. מדינה 'שחורה' זה התרחיש הנורא מכל. ולכן הם עושים הכל כדי להרחיק את העם בישראל מהדת.וכפי שצוטט אילן לוקאץ' ב-2012 בידי כתב 'מקור ראשון' ישי פרידמן: "חנך את ילדיך לבוז ללובשי השחורים". וכן אמר כי "החרדים הם חבורת מפגרים חומייניסטים". משגב פרסם לפני קצת יותר מחודש טור דעה ב"הארץ" תחת הכותרת "איפה השמאל שיצית אינתיפאדה חילונית?", ובו כתב כי "החרדים מסוכנים כיום להווה ולעתיד של ישראל יותר מהטילים של חיזבאללה ומהגרעין האיראני".
אם כן איפוא, בל נהיה תמימים ונתפתה לשקר וההסתה שבקשורת, תמיד נחקור ונבדוק את העובדות, ונזכור שלקומץ השמאלנים הקיצוניים השולטים בתקשורת, אג'נדה שונה לחלוטין משלנו. הם אליטה. יושבים במגדלי השן התקשורתיים שלהם ומשם מסיתים, מפלגים ומפרידים.
ונסיים בציטוט מבית מדרשו של אילן לוקאץ' שיתן לנו קצת פרספקטיבה עד כמה האיש וחבריו מנותקים מאיתנו, האזרח הישראלי הממוצע: "יש ימנים (בחברת החדשות), כמובן שיש יותר שמאלנים, אבל זה בגלל שיש מיתאם בין איי-קיו לבין נטייה שמאלה, ובכירים בתקשורת נמצאים בדרך כלל מעל לממוצע".

2 תגובות

moshe b... 23/03/2021 - 15:23

שמעון כותרת פצצה גם טענות טובות אבל התלהבתי על הכותרת שמתאימה ל.. כל אחד והשקר שלו.. 🤔

הגב
עוזי קיסר 28/03/2021 - 17:53

מאמר מרתק ונכון על התשקורת החילונית.

הגב

כתוב תגובה

אולי גם זה יעניין אותך