עד מתי הצביעות תחגוג

עורך: שמעון צוויגנבאום
0 תגובה

מעשה בשופט ידוע מכובד ומפורסם שהיה מוכר בתור שופט נקי כפיים וישר הנלחם בשחיתות בכל עוז, אך לאמיתו של דבר היה נוטל בקשיש – שוחד. “ושחד לא תקח כי השחד יעור פקחים ויסלף דברי צדיקים”, (שמות כג ח). כיון שהתורה הקדושה לא הייתה נר לרגליו של אותו שופט שכנראה היה “נאור”, ממילא היה נוהג כך שנים רבות, בתחילת כל דיון שהיה בבית משפט היה השופט תולה את מעילו מחוץ לאולם המשפט, והבעלי דינים היו מניחים מזומן בכיס המעיל, ומי ששיחד את השופט היה מסמן לו עם האצבעות ‘דחפתי לך כסף במעיל’. יום אחד, השופטים מתיישבים לדיון ואז אחד מהבעלי דין מסמן לשופט עם האצבעות – דחפתי לך כסף’… השופט כמובן דופק עם הפטיש ומודיע שיש עילה של סבירות לפסוק לטובת פלוני, ואותו בעל דין כמובן זוכה בדין, ויוצא מבית המשפט שמח וטוב לב. השופט גם הוא יוצא מן האולם, וישר מגיע למעיל, ממשש את הכיסים, מסתכל בהם – אך למרבה הפתעתו/ אכזבתו, הכיסים היו ריקים מכל, אפילו אגורה שחוקה לא חיכתה לו בתוכם. ‘סידרו’ אותו. אמר השופט לעצמו – “תראה מה זה, אנשים היום איבדו את זה לגמרי, בן אדם כבר לא יודע על מי לסמוך!”…
למרבה הצער, מרבית האנשים אשר צורכי הציבור על כתפיהם, חברי ממשלה ושרים, אותם פוליטיקאים מתנהגים ממש כאותו שופט מרומה/ מרמה. מצד אחד במהלך היום יום עסוקים הם במלאכת תיקון העולם. מנסים לתקן את כל מי שמסביבם ומטיפים ללא הרף על דמוקרטיה, על ציונות, על אחדות, על ממשלת ריפוי, על שוויון, על קידום מעמד האישה, על הורדת מיסים, על יחס למיעוטים, על חופש הביטוי, על הוזלת מחייה ודיור, על פלורליזם וליברליזם וכל הדברים היפים. “שוא ידברו איש את רעהו שפת חלקות בלב ולב ידברו” (תהלים יב ג). כדרכם בקודש אומרים/ מבטיחים דבר אחד, אך בפועל עושים את ההיפך הגמור:

1. עוד מערכת בחירות, או קואליציה אנטי ציונית?
אנשי מפלגות ה”ימין”, בנט ליברמן וסער יושבים כעת עם מפלגות שמאל פרוגרסיבי ורדיקלי כמרצ ועם תומכי טרור דו פרצופיים כמנסור עבאס. הם מתפארים בכך שהם הצליחו לחלץ את המדינה, מסחררת הבחירות אליה נקלעה. הם הצילו אותנו מעוד מערכת בחירות (בה לבטח הם היו מפסידים), וזה שווה כל מחיר אפילו 53 מיליארד שקל, (אל תדאגו, לא לחרדים…. לרע”מ). זה שווה אפילו אם הקואליציה נשענת על אצבעותיהם של מי שליברמן קרא להם אך לא מזמן “גיס חמישי”, העיקר שאין עוד בחירות.
אבל איך ולמה נפלנו לסחררת הבחירות הזו?! לליברמן פתרונים. וגם תירוץ משכנע. הוא לא סתם גרר אותנו לסחררת הזו. ב20 בנובמבר 2019 במהלך מסיבת עיתונאים שכינס, אמר ליברמן את הדברים הבאים: “לא הקמנו ממשלת אחדות ליברלית, בגלל שלצערי נתניהו משעבד את כל תנועת הליכוד לטובת המפלגות החרדיות – מי שאשם במצב הזה, זה גם הליכוד וגם כחול לבן, שלא היו מוכנים לקבל החלטות גם כחול לבן שמרו על ערוץ חשאי עם המפלגות החרדיות והציעו להם הצעות מרחיקות לכת…”
אבל מה הבעיה במפלגות החרדיות, שליברמן מעדיף ללכת לבחירות על פני ישיבה עימם?! ליברמן מסביר: “גפני פותח ועדת כספים ומשבח את אחמד טיבי והיום אחמד טיבי שר הלל לגפני. על שיתוף הפעולה הזה אנחנו מדברים – שיתוף הפעולה האמיתי בכנסת הזו – זה השיתוף בין החרדים לערבים… זו קואליציה אנטי ציונית… המפלגה הערבית המשותפת היא באמת גייס חמישי – לצערי גם המפלגות החרדיות הופכות למפלגות אנטי ציוניות… גם העצרת אתמול צריכה להדיר מאיתנו שינה שתקום קואליציה אנטי ציונית מוחשית… אולי כדאי לוותר על ה-21 יום וללכת לבחירות כבר עכשיו…” ליברמן הסביר מדוע הוא מעדיף ללכת לבחירות – הפחד מקואליציה אנטי ציונית. הוא מתריע על שיתוף פעולה בין המפלגות החרדיות למפלגות הערביות אותם הוא מכנה “גיס חמישי”.
כעת השאלה היחידה שנותרה לשאול, אם הפחד של ליברמן מקואליציה אנטי ציונית עם מפלגות “גיס חמישי” גדול מן הפחד של הליכה לעוד מערכת בחירות, וזה הסיבה שהוא גרר איתו את כל המדינה לסחררת הבחירות, כיצד כעת ליברמן ועמיתיו מקימים ממשלה ויושבים ביחד עם אנשי התנועה האיסלאמית ועוד משלמים להם דמי פרוטקשן 53 מיליארד דולר, סכום הזוי לכל הדעות, אבל מצטדקים בכך שזה עדיף מלגרור את המדינה לעוד מערכת בחירות??!!

2. ‘הפרוטוקולים של זקני החרדים’.
אביגדור ליברמן, הוא כנראה אחד האנשים שהכי מרוויחים מהפצת שנאה בתקופה זו, שכן מפלגת ישראל ביתנו בראשותו חסרת כל ציביון פוליטי, ימין או שמאל, מעולם לא תרמה לרווחת האזרחים במדינה, כלכלית חברתית ובטחונית. למרות שבעבר נשמעו כמה אמרות פה ושם מצד יו”ר המפלגה כגון הבטחתו המפורשת ש48 שעות אחר כניסתו למשרד הביטחון הוא יחסל את הניה, (“אני אומר לך ואתה יכול לתפוס אותי במילה ופה הכל מוקלט, אם אני שר הבטחון ,אני נותן לאדון (אסמאעיל) הניה, 48 שעות. או שאתה מחזיר את הגופות והאזרחים או שאתה מת, מבחינתי אתה פשוט תזמין לעצמך מקום בבית קברות הכי קרוב אליך, אין דבר כזה…), דרישה לעונש מוות למחבלים, או הפצצת סכר אסואן… אבל המשותף בין כל הנ”ל שהוא לא קיים אף אחת מדרישותיו/ הבטחותיו/ גחמותיו. אולם הפעם ליברמן הבין – כדי שמפלגתו הגוססת לא תחדל לחלוטין הוא חייב לשנות את הסלוגן. וכמובן גם יש את כל פרשת השחיתות במפלגתו, אשר הושתקה באורח פלא ע”י התקשורת, כי אכן, ליברמן, מצא סוף סוף את הדרך להיות ‘מאותרג’ ע”י התקשורת. שנאת חרדים. עם העניין הזה הוא רץ עד הסוף, נראה כי סוף סוף ליברמן מתחיל לקיים הבטחות. בסופו של דבר יש לו ‘אחריות’ על הכתפיים. הוא מושיעו של הציבור הישראלי מפני התמנון החרדי רב הזרועות המבקש לשלוט עליו. לא במשמרת איווט.
אין לי, ומעולם לא הייתה לי התקווה, שמישהו/ מישהי, מחברי המפלגה או הממשלה, יפתח עמוד שדרה מוסרי וינסה לעצור בעדו מלחוקק עוד חוק גזעני נגד הציבור החרדי. והנה, כאשר התקיים דיון במליאה בנוגע להשחתת מודעות על רקע מגדר, הטיחה חברת הכנסת הגב’ יוליה מלינובסקי בח”כים החרדים – “כנראה שמה שמעניין אתכם (החרדים) זה לבנות פה מדינת טאליבאן!” – כי זה מה שטאליבאן עושה, מגדיר את האישה ומפלה אותה לרעה. ובדומה לכך, החרדים החשוכים, אשר מהווים איום על הופעתה של אישה במרחב הציבורי. והיא, הגב’ יוליה וחבריה, ישמרו על המדינה משלטון הטאליבאן. כי זה מה שאנשים ‘נאורים’ עושים, מגינים על הנשים מאותם רעים המבקשים לפגוע בהם. והרי ידוע שישנם שלשה דרכים להילחם בטאליבאן – מיסים, ומיסים ועוד מיסים. טאליבאן – עד כאן! הקואליציה הזאת, אחראית ודואגת למעמד האישה, החל ממרב מיכאלי וכלה במנסור עבאס. החל מיוליה מלינובסקי וכלה בוליד טאהא. מוע צת השורא לא תאפשר הקמת מדינת טאליבאן חשוכה ומפלת נשים כאן בארצנו.
וכאן רבותי, כאן הצביעות. כאן הצביעות במלוא עוזה ותוקפה. שהרי מי כגב’ יוליה וחברותיה יודעות, עד כמה קשה לנשים להשתלב במעגל העבודה לעומת גברים, ושתופעה זו קיימת עד ימינו ויש לעודד אפליה מתקנת. הרי זה מה שהיא וחברותיה משדרות יום וליל מעל גלי האתר. והרי זה לא סוד, שבמגזר החרדי, היכן שהבעל הוא אברך בכולל, האישה מביאה הביתה את הפרנסה, היא זאת שיוצאת לעבוד, לא הגבר. והילדים? במעון. ואז בא ליברמן והחליט שכדי לשכנע את האברכים לצאת מהכולל ולהיכנס למעגל העבודה, חייבים לבטל את הסבסוד למעונות. ומה קרה מאז? האברכים נשארו בכולל, והאישה בבית, לשמור על הילדים. בכך גרם ליברמן לנסיגה של נשים חרדיות ממעגל העבודה. ליברמן גרם לכך שבמקום שאישה תצא לעבוד ותעשה קריירה, היא תהיה עקרת בית, מה שלבטח היה מוגדר על ידי חברותיה של הגב’ יוליה – משתתפות הוועדה לקידום מעמד האישה ולשיוויון מגדרי – “נסיגה לשנות החושך”.
ותופתעו, אין פוצה פה ומצפצף. לא מרב מיכאלי ולא מיכל רוז’ין. לא פנינה תמנו שטה ולא תמר זנדברג וגם לא הגב’ מלינובסקי בכבודה ובעצמה. כל אותן נשים, אשר נמצאות שם בקואליציה, כדי להשפיע על קידום מעמד האישה – שותקות. זו – הצביעות במיטבה. עזבו את שאר גזירות הממשלה, עזבו את המס על החד פעמי או על המשקאות הקלים או על הדיור או על לחם או על דלק או על רכישת מוצרים מחו”ל או על ביקור רופאים מקצועיים. עזבו את יוקר המחיה, הארנונה, מחירי הפירות וירקות ושאר המוצרים בסופר שהתייקרו אף הם בעקבות עליית המחירים הכללית, עזבו את עליית מחירי התח”צ והחשמל.
אבל כאן פוגעים בבבת עיניכן, במעמד האישה, הגם לזה תשתקו? ואם כאן אתן לא מסוגלות להגיב, ולומר ‘ליברמן די!’ כיצד תגוננו על שאר האוכלוסיות המוחלשות בישראל?! האם אין לכם אף מילה בקואליציה הזאת?! האם אתן עד כדי כך חרדות למשרה ולג’ובים שלכם, עד שנפרדתן לגמרי מן האידאולוגיה שלכן?!
אלא, שכנראה דין אחד לאישה מצפון תל אביב, ודין שונה לאישה החרדית. האישה החרדית היא – אשת טאליבאן, וממילא גם היא כמו יתר משפחתה וילדיה הרכים שאיבדו את המעון, מוכללים בתור אויבי המדינה, אשר יש להלחם בהם בשלשת הדרכים הנזכרות לעיל.

3. רפורמה לכשרות, כשרות לרפורמים.
זוכרים שעד לא מזמן חי בארצנו פוליטיקאי, שהיה רץ מאולפן לאולפן ומצהיר בהתלהבות שהממשלה שלו תהיה גן עדן לעסקים משום שהיא “תחתוך מחירים; תקצץ מיסים באופן דרמטי”. הוא גם אמר שלהקים ממשלה עם עשרה מנדטים זה לא דמוקרטי ולא לגיטימי, אבל אם הוא יקים הוא לא יתעסק בשום נושא חוץ מלהקל את חייה הכלכליים של שולמית מנהריה או של יוסף מדימונה. זוכרים את זה?! גם היה לו סלוגן: מה שלא קורונה – לא מעניין!
רונלד רייגן אמר פעם – “את השקפת הממשלה לגבי הכלכלה אפשר לסכם במספר משפטים קצרים: אם זה זז, תמסה את זה. אם זה ממשיך לזוז, תפעיל רגולציה. ואם זה מפסיק לזוז, תסבסד את זה”. נראה שאין דרך טובה יותר לתאר את התנהלותה הכלכלית השערורייתית של הממש לה. בעוד לחתולים הם מסבסדים, מבני האדם הנאבקים על פרנסתם, הם נוטלים. כך ביהירות נטל השר מתן כהנא את מטה לחמם של 4000 משגיחי כשרות. “זבחי אדם עגלים ישקון” (הושע יג ב).
אמנם יש הסבר לכך שהתנהגות של שרים בממשל בנט פחות מעסיקה את כבוד רוה”מ. כך לדוגמא כניסתו של השר קריב לכותל באופן לא חוקי, רפורמת הכשרות של השר כהנא, הצבעות כפולות, התעמרותו של ליברמן בחרדים, דעותיהם הרדיקליות של חברי התנועה האיסלאמית, הסתה של פוליטיקאים בממשלתו נגד ציבורים שלמים במדינת ישראל (“ממשלת אחדות אשר תרפא את כל פני החברה הישראלית כולה”…), פרשיות שחיתות יומיות של השר המקשר אלקין, איום גרעיני מאיראן וטילים מעזה. כי שוב, מה שלא קורונה, לא מעניין!
מסתבר שמה שלא קורונה לא מעניין, אבל יש דבר אחד שמעניין יותר מקורונה: האובססיביות סביב חורבן יהדותה של המדינה. המלחמה בדת – “הדתה”. יש דבר אחד המהווה מכנה משותף בין כל שרי הממשלה הצבועה השקרנית, – תאבי השררה והשלטון – השנאה לדת, הרצון לקעקע כל סממן יהודי, ה”ככל הגויים”. ומנסור עבאס יודע זאת. לא רק שהוא יודע זאת הוא מחכך את כפיו בהנאה. הוא יודע, שחורבן היהדות זהו חורבנה של המדינה כולה.
אולם כמו ביציאת מצרים, הגזירות הקשות מסמנות את הגאולה הקרבה. דווקא לפני ביאת המשיח ינחתו צרות גדולות על עם ישראל. כעת הגענו לישורת האחרונה של הלחימה. השטן נותן את כוח הטומאה בידי הממשלה הזו ושריה. אולם במקום שפרעה אומר “פן ירבה” הקב”ה אומר “כן ירבה”, “וכאשר יענו אתו כן ירבה וכן יפרץ” (שמות א יב). ככל שאותם רשעים מנסים להקשות על קיום חיי הדת, כך יותר ויותר יהודים זוכים לשוב בתשובה ולהכיר את הדת, ומי שטעם מן הדת כבר לא עוזב אותה, שכן גם אותם פוליטיקאים, אם רק היו פותחים גמרא, ורואים בה את החכמה האלוקית, שהקדימה את המדע בתגליות מפעימות ב – 1500 שנה! ובדרך כלל כל מי שיש לו טענות נגד התורה, לא עבר פעם אחת בחייו על התורה, שכן אם היה עובר על התורה אפילו ברמה שטחית פעם אחת, היה נדהם מגודל חכמת הבורא שנתנה. וממילא התשובה שלנו לאותם אנטישמים ואוטו אנטישמיים – יהודים בעלי שנאה עצמית היושבים בכנסת, היא החזרה המונית של יהודים לכור מחצבתם כן ירבו בעזרת ה’.

כתוב תגובה

אולי גם זה יעניין אותך