שוויון בנטל

עורך: שמעון צוויגנבאום
0 תגובה

אחת מן הטענות היותר נשמעות כנגד הציבור החרדי בישראל היא טענת השוויון בנטל. כי לא די בכך שהחרדים הינם זן של אוכלי חינם החיים על חשבון משלם המיסים הישראלי, בעוד הם אינם עובדים, אינם משלמים מיסים, אינם מכירים במדינה ומוסדותיה וגוזלים את כספי הקופה הציבורית ע”י הסכמים קואליציוניים סחטניים. אלא שבעוד החילוני הממוצע בן גילו של בחור הישיבה מוסר את חייו על הגנת המדינה, החרדים הם פרזיטים ומשתמטים, המבקשים להתחמק מן השירות הלאומי בצה”ל.
לחרדים מעולם לא הייתה זכות תגובה, גם בתקופה שהשכם והערב נשמעות הקריאות נגד החרדים למה הם לא מתגייסים לצה”ל וכמה שהם פרזיטים – בין אם ע”י פולטיקאים מפלגים ותאבי קולות ובין אם ע”י אנשי התקשורת הבולשביקית השוטפים ומרעילים את הציבור הישראלי בתעמולת השנאה הארסית והאוטו אנטישמית שלהם הלועגת לחובשי הכיפות בפרט ולאינטלגנציה בכלל, – יהודי כמו גבי גזית אשר התבטא: ” החרדים האלה, העלוקות, התולעים האלה, אלה שלא משרתים בצבא אבל עצם קיומם בבתי המדרש והישיבות והכוללים מושתת על היותו של צה”ל מגן העם, החרדים שונאים את המדינה. .. עד מתי ננהג בהם בסבלנות ובסלחנות שכזו? עד מתי ניתן להם לבזות את הערכים הישראלים האלה שהם שלנו, של כולנו? מתי נבין שאנחנו צריכים לכלוא אותם בשכונותיהם… תפסיקו לנקות להם את הרחובות, כבו להם את החשמל, נתקו להם את המים… ומצידי – אם זה היה ריאלי – הייתי אורז אותם בחבילה אחת ומשלח אותם לאחיהם הפרימיטיבים בחצרות ברוקלין החשוכות, בקווינס ובכל המקומות ששם הם צריכים להיות, שהאמריקאים יטפלו בהם… שם יגורו, בחשכת ימי הביניים, או כאן סגורים בחומותיהם…” לך תנסה להבין מהיכן כל אלה יונקים את השנאה החולנית והעיוורת שלהם.
למשנתם של החרדים בעניין הגיוס לצה”ל מעולם לא ניתן פומבי. והציבור הישראלי רואה ושומע את כל מה שמטנפים על החרדים יומם וליל, ואין פלא שההסתה בסופו של דבר מכה שורשים, לשמחת ליבם של שונאי החרדים בתקשורת ובפוליטיקה.
אולם כאן המקום לתמוה, האם החרדים באמת אותם “עלוקות” ו”פרזיטים” כפי שנוהגים לכנות אותם. האם הגיוני לומר שהציבור אשר קמו וצמחו מתוכו הכי הרבה ארגוני חסד וצדקה ועזרה לזולת ורפואה, בישראל ובעולם, ואשר ידועים בתור אנשים אשר אוהבים להושיט יד ולתרום את עזרתם כפי יכולתם ואף מעבר, ראה ערך זק”א איחוד הצלה יד שרה עזרה למרפא עזר מציון וכו’ אינספור ארגונים ללא מטרת רווח, האם הם באמת נהנים לחמוק מן השירות בצה”ל, ולשמש כשק החבטות הציבורי? האם נתתם פעם דעתכם לכך שהיכלי הישיבות שבהם קוראים תהילים בסיומה של כל תפילה עבור אנשים הנתונים בצרה שאיש אינו מכיר אותם, – בעצם משמשים מקלט לאזרחים אנוכיים וחסרי לב אשר העדיפו להיות לאיסקופה הנדרסת ע”י משמיצים למיניהם על פני שירות בצה”ל? האם מהבתי ספר היחידיים שאין בהם לא סמים ולא נשקים ולא אלימות ולא הטרדות מיניות, הלא הם בתי הספר החרדיים – דווקא הם הצמיחו את אותם אגואיסטיים המסרבים לחלוק בנשק עם אחיהם החילוניים, גם במחיר של הכפשות בלתי פוסקות?!
אז מה קרה לכל החסד והעזרה לזולת והנשיאה בעול, כשהמדובר הוא בנשיאה בנטל ההגנה על המדינה?
“אין זאת כי אם המדובר במשהו שורשי יותר, החרדים כופרים בציונות ואינם מכירים במדינה, הם שונאים את הממשל ורוצים למסור את המדינה לערבים”, וכפי שאמר ליברמן, הלא הוא מושיעה ומגינה של מדינת ישראל אשר בלעדיו כבר מזמן היינו חיים תחת שלטון ההלכה בו אזרחים חפים מפשע מוצאים להורג בעינויים פרימיטיביים דבר יום ביומו, כך הוא אמר במסיבת עיתונאים בה ניסה לתרץ ולהצדיק את העובדה שבגללו מדינת ישראל נגררה לסחררת בחירות פעם אחר פעם. – “גפני פותח ועדת כספים ומשבח את אחמד טיבי והיום אחמד טיבי שר הלל לגפני. על שיתוף הפעולה הזה אנחנו מדברים – שיתוף הפעולה האמיתי בכנסת הזו – זה השיתוף בין החרדים לערבים. זו קואליציה אנטי ציונית… אני שמעתי את דברי הנשיא אבל אני לא מקבל את הפניות שלו כי המפלגה הערבית המשותפת היא באמת גייס חמישי – לצערי גם המפלגות החרדיות הופכות למפלגות אנטי ציונות. גם פה שיפסיקו לבלבל את המוח שמדובר בשוליים. מי שראה את הרבי מסאטמר מול עשרות אלפים ומחלק דולרים מול כולם. אני לא מבין איפה מס הכנסה והרשות להלבנת הון. מיליוני דולרים מחולקים תוך כדי הסתה. בדיוק כמו הצד השני… גם הפלג הירושלמי קיבל בבחירות לראשות העיר ירושלים שני מנדטים, וזה עשרות אלפי קולות. גם העצרת אתמול צריכה להדיר מאיתנו שינה של קואליציה אנטי ציוניות מוחשית. אי אפשר שהסיעות החרדיות יסחטו כל הזמן מאלו לאלו. אסור לתת להם מרחב תמרון”…
וכאן שוב יש לברר, האמנם החרדים אינם ציוניים?! כיום ישנה טעות המושרשת היטב, כך גם מלמדים בבית ספר, שאבות ומקימי המדינה היו כולם חילונים. אנשי הקיבוצים, מלח הארץ, השמאל, הם בעצם החלוצים הראשונים אשר בזכותם כולנו פה. אולם למעשה זהו עוד שקר אכזרי. החלוצים הראשונים למעשה היו חרדים עם זקנים ופיאות, שלמדו בישיבות, חלקם אנשי היישוב הישן וחלקם עולים מאירופה שבאו עם כסף במטרה לרכוש ולהכשיר קרקעות מתוך אידאולגיה של יישוב ארץ ישראל ע”י בניה, היו אלו דוד גוטמן, יואל משה סלומון יהושוע שטמפפר וזרח ברנט שקנו אדמות ליד יפו ובעמל כפיים הכשירו אותם והקימו עליהם את פתח תקוה. אם המושבות. לאחר מכן באו חרדים וייסדו את כל המושבות הראשונות שהיו כאן בארץ. ראשון לציון וזכרון יעקב, דגניה וראש פינה ועוד. החרדים היו אלו שקנו אדמות מערבים ייבשו ביצות סללו דרכים ונלחמו במלריה. הסוציאליסטיים הגיעו ארצה רק בעליה השנייה. ובעוד החרדים החזיקו באידאולגייה של שלמות הארץ ויישוב ארץ ישראל, הללו באו ארצה מתוך אדאולוגיה שונה. לא עניין אותם ארץ ישראל או כל מדינה אחרת, הרצל “חוזה המדינה” הציע שיקימו את המדינה באוגנדה. אותם אנשים אומנם נקראו בשם ציוניים, כמו שגם היום, הרבה שמאלנים מגדולי שונאי העם והארץ מחשיבים את עצמם ל”ציוניים”. אולם לאמיתו של דבר חיבת ציון לא הייתה בראש מעייניהם. הם רצו מדינה ככל הגויים. הם רצו מדינה חדשה בה יוכלו להעמיד דור של כופרים, בה יגדלו ילדים שלא מכירים את הפסוק “שמע ישראל”, הם רצו לחנך את הנוער למרוד בבורא. הם רצו להשליך את הדת מאחוריהם – באירופה, את הרבנים והספרים, ולבוא לכאן לארץ הקודש, כדי ליישם את החזון הציוני, “נהיה ככל הגויים בית ישראל”. הם חטפו ילדים מילדי העולים, גזרו להם פיאות, הכניסו אותם לקיבוצים והכריחו אותם לאכול טריפות ולעבוד בשבת.
החרדים, הם שהיו החלוצים אז, ושעד ימינו אנו, מתפללים שלש פעמים ביום על קיבוץ כל גלויות ישראל לארצנו, וצמים בג’ תשרי כיוון שלפני יותר מאלפיים שנה נמחק היישוב היהודי בראשות גדליה בן אחיקם מארץ ישראל – הם הציוניים האמיתיים. למרבה האירוניה דווקא טיפוסים כמו ליברמן, שדיבר על שיתוף פעולה בין חרדים לערבים כדי למקסם הישגים כספיים, מצאו את עצמם פתאום יושבים בקואליציה עם תנועה ששייכת לאחים המוסלמים, והמפלגה שלו, החולשת על כספי האוצר והתקציבים, מצאה את עצמה מעבירה לידיהם דמי פרוטקשן בסכום לא יאמן – 53 מליארד ש”ח(!), על חשבון חיילי צה”ל הממשיכים לסבול ממשכורת נמוכה.
אז מה באמת הסיבה שהחרדים לכאורה מתעלמים מערך כה חשוב כמו ערך השוויון, במקרה שלנו – שוויון בנטל הביטחון. וכיום, בעגלת הערכים הריקנית של אותם שאינם שומרי תורה ומצוות, הערך הכי חשוב ומקודש הוא שוויון.
אז הנה ההסבר, מדוע המושג שוויון בנטל לא שייך כאן.
לוחם בגולני יטען שאותם לוחמי סייבר מ8200 פרזיטים ומשתמטים, גם הוא יכול לדרוש שוויון בנטל, – שוויון בין אותם לוחמי סייבר היושבים להם מתחת למזגן, ומעולם לא חוו לחימה אמיתית, לבין הלוחמים בשטח הנדרשים להפעיל אף את שרירי גופם, בין אותם אשר מעולם לא כיתתו רגליהם בחיפוש אחר מחסה מאש האויב הצולבת נושאים גופות המתים תחת שריקות כדורים. בשם ה”שוויון בנטל”, יש לפרק את 8200 ולהעביר את כל הלוחמים לחזית. שוויון זה שוויון.
אלא, שכולם מבינים שלכל יחידה ויחידה יש את התפקיד שלה. כמו שהצבא צריך את גולני הצבא צריך את צנחנים את השייטת או את 8200, ולכל יחידה יש את התפקיד שלה בצבא. האקר ב8200 קריטי לצה”ל לא פחות מלוחם מיוזע עם עץ על הכתף. וכמו שראינו במהלך מבצע שומר החומות, כל הפצצה שצה”ל ביצע ע”י חיל האויר, באה לאחר עבודה מוקדמת של המודיעין.
כמו כן יש בצה”ל חלוקה בתפקידים בין גברים לנשים, בניגוד לדעתם של קומץ משוגעים שרוצים לתת לנשים בצה”ל תפקידים של גברין ולהפך. כך מתפקד צבא, כל צבא תקני בעולם. המושג שוויון בנטל לא שייך, כי שוויון זה מושג ששייך לעולם שכולו טוב, ובאמת לכולם מגיע להנות מן הטוב בשווה, אולם כשיש מלחמה וצריך לנצח הערך שוויון עומד ללוחמים לרועץ.
אצל החרדים, אין שוויון. אצל החרדים העולם הזה הוא מלחמה שצריך לנצח בה. ואת המלחמה הזאת מנצחים בעזרת לימוד התורה של בני הישיבות. זו תכלית בריאת העולם – כך החרדים מאמינים – אתם יכולים להתווכח איתם על זה, אתם יכולים להתווכח איתם כבר האם יש בורא לעולם והאם הוא נתן את התורה והאם יש כזה דבר יחסי גומלין בין חומר ורוח. אתם יכולים להתווכח. אבל תסכימו לדבר אחד. כשהחרדים לא מתגייסים לצה”ל זה לא מגיע מפרזיטיות או מאנוכיות, זה מגיע מכך שהם עושים את התפקיד שלהם עלי אדמות “לימוד תורה”. בני הישיבות בעצם שומרים על ציפור נפשה של היהדות. אם החילונים לא עושים זאת, (למרות שגם עליהם מצווה לשאת בנטל הזה), החרדים יעשו זאת במקומם.
יותר מזה: החרדים מאמינים שזכות לימוד התורה היא זו ששמרה על העם שלנו במשך אלפיים שנה, והיא זו שתשמור עלינו גם הלאה, בעתיד, מפני כל הרוצים לכלותנו. המדינה הזאת, מוקפת ביותר ממליארד מוסלמים הרוצים להשמיד אותה, קיימת בזכות לימוד התורה, שמתאפשר בה. החרדים מאמינים שלימוד התורה הוא הקיום לעולם, וברגע שלימוד התורה יפסק – אפילו לרגע קל – העולם יחרב, כמו שכתוב – (ירמיהו לג כה) “כה אמר יהוה אם לא בריתי יומם ולילה חקות שמים וארץ לא שמתי”. והם ילכו לצבא בשמחה, אם החילונים יבואו לישיבות במקומם – לעשות את העבודה שלהם.
אתה לא מאמין בזה. אין בעיה. אתה יכול גם לא להאמין בלוחמת סייבר, אתה יכול לא להאמין בטכנולוגיה, בחירה שלך, כך גם רוב אזרחי מדגסקר, עד שהם לא יראו איך ההאקר היושב מול המחשב קם ממקומו ועורף ראשים במו ידיו הם יקראו לו פרזיט טפיל משתמט פרימיטיבי שמאמין באמונות טפלות. אבל האמונה שלך לא משפיעה על המציאות. והמציאות היא, איך שהחרדים רואים אותה, שלימוד התורה הוא זה שמגן על אזרחי המדינה בפרט ועל כל יושבי תבל בכלל. וחוץ מזה, גם להטיל מס על חד פעמי זה כנראה דבר חשוב, למרות שיהיו כאלו שיאמרו שהם לא מאמינים באידאולוגייה של ה’ירוקים’, אז זהו, שהחרדים הם ה’ירוקים’ של התורה. הם מאמינים שבעקשנות שלהם ללמוד תורה, הם שומרים על העולם. בדיוק כמו ה’ירוקים’.
הטענה “לכו לצבא לכמה שנים ואז תחזרו ללמוד”, היא שטות הנובעת מבורות, שכן, עולם התורה קיים בזכות השנים הללו שבחור לומד בישיבה. הישיבות הם המנוע והדלק של עולם התורה. וכמו שלא יעלה על הדעת לבא ולרוקן את כל האוניברסיטות, כן לא יעלה על הדעת לרוקן את הישיבות. בישיבה, הבחור לומד איך ללמוד תורה במהלך כל חייו.
במהלך מלחמת העולם השנייה, כאשר לונדון הופגזה יומם וליל והוכרז על מצב חירום וכל הגברים גויסו, היו שני קהלים הפטורים מגיוס: פרחי כמורה ובני ישיבות כך גם באמריקה, אפילו בשעת המלחמה פרחי כמורה ובני ישיבות היו פטורים מגיוס. עם ישראל הצליח לחזור לארצו אחר אלפיים שנה בגלות, בזכות שאחז בתורתו בחירוף נפש, האם דווקא כעת נרפה ממנה?!

כתוב תגובה

אולי גם זה יעניין אותך